O ní

aneb Ona („P.“) a ta duše v ní

Prý se sluší, aby se pachatel webu na něm taky představil. A já se ‚sluším‘ moc ráda! :))) Tahle stránka je tedy věnovaná jedné úžasné bytosti v ženském těle, duši v ní, která stojí (a často i leží) za tímto počinem, a jejímu poslání (resp. tomu, jak ho zrovna vnímá).

JAK TO ZAČALO:

Moje ‚vědomá‘ cesta začala před cca půl druhou dekádou, nejspíš dost podobně, jako ta Tvoje. Vlastně je to docela ‚klišé‘ scénář – člověk se urputně žene za nějakým svým hmotným snem, a když ho konečně dožene, pokud se tedy dřív neužene, uvnitř pusto prázdno a kolem spoušť. Život se rozpadá před očima jak domeček z karet – nejdříve iluze o štěstí, pak pevné zdraví a nakonec i ta skálopevná psychika, kterou si tak pečlivě od dětství budujeme. Nakonec nám nezbyde, než vědomě rozdrtit zbylé střepy svého dosavadního způsobu bytí a myšlení téměř na prach a začít postupně zjišťovat, co s čím slepit a co nechat větru… A tak se z nenasytné housenky velmi nenápadně stáváme tím, čím jsme vlastně ve své podstatě vždy byli – nádherným a užitečným motýlem! ♡

JAK TO POKRAČUJE:

Prodrat se takovým znovuzrozením může být docela fuška a tuhle práci za nás opravdu nikdo neudělá… Sami na to ale rozhodně nejsme, právě naopak – sami to ani dokázat nemůžeme. Jeden z mých oblíbených všesmírných paradoxů! ♡ A proto jsem zde.

Transformace, spiritualita, duchovní rozvoj či jak si to chceš nazvat, se pro mě staly novým normálem. A posledních pár let to mělo fakt slušné ‚grády‘! 🙂 Svištěla jsem si to téměř bez přestávky z jednoho semináře na druhý, víkend co víkend kurzy, festivaly, ceremonie, konzultace, denní meditace a nekonečné čištění a hledání nových a nových informací a souvislostí mezi nimi… Až jsem si někdy říkala, co to blázním – kde je integrace, kde je pozemský život? Když však loni v březnu udeřila Korča, bylo mi hned jasné, proč jsem toho potřebovala za tak krátkou dobu stihnout tolik. Díky slavnému lockdownu jsem tak získala dostatek času vše ‚strávit‘ a zakuklit se k finální fázi přerodu.

Konečně jsem porozuměla tomu, co mě hnalo tak rychle dopředu a proč jsem vlastně tady. Rozpoznala jsem to, čemu se říká dary duše, a vědomě vykročila na cestu srdce. Pochopila jsem, že co je pro mě samozřejmostí a ‚obyčejným‘ denním chlebem, může být pro jiného sůl nad zlato. Poklad, o kterém třeba ani nevěděl, že ho vlastně hledá! Přišel čas postavit se ‚na druhou stranu‘ a začít taky předávat dál.

Housenek i motýlů, kterým jsem prý (často i nevědomky) svítila na cestu, začínalo rapidně přibývat (hmm, možná nakonec nejsem motýl, ale světluška?) a přede mnou se začal pomalu rozkrývat onen pověstný „big picture“. A je fakt „big“. Tak „big“, že ani nevidím, kde končí, a vlastně to ještě raději vidět nechci – upřímně to už teď musím trávit po kouskách, abych se z toho nepo… 🙂

JAK PRACUJI:

Intuitivně, srdcem a v souladu se svou nejniternější pravdou. ♡

Kdysi jsem se marně snažila jednomu skvělému člověku odvděčit za dar, který měl pro mě nevyčíslitelnou hodnotu. Pro něj to ale nebylo nic víc, než jeho „denní chleba“. Přál si tehdy jen jedno:

Až budeš jednou na mém místě a budeš mít tu možnost, udělej to samé pro někoho dalšího.

Jsem na tom místě. Mám tu možnost. A možná právě Ty jsi „někdo další“! ♡

Neholduji kultu novodobých duchovních ‚guru‘ a do podobné role se nestavím, uvědomuji si ale určité schopnosti a zkušenosti, kterými mám to požehnání disponovat a které teď mohou posvítit na cestu jiným. Takže ano, jsem si plně vědoma toho, že můj přístup (ani tento web) naprosto neodpovídá moderní šabloně „on-line úspěchu“, a ano, mohla bych to dělat jinak. Já ale nechci využívat psychologických a marketingových triků k maximalizaci zisku, a nechci se ani stavět do role novodobých duchovních „guru“. Ne proto, že by to bylo špatně, ale proto, že to není v souladu s mou vnitřní pravdou a motivem.

JAK TI MŮŽU PROSPĚT:

Během tohoto dobrodružství jsem se naučila pár důležitých věcí, díky nimž se mi touhle džunglí kráčí mnohem snáz. Přijímám plnou zodpovědnost za svou pozemskou cestu a vše, co na ní prožívám. Za své „dole“ neviním sebe ani druhé a své „nahoře“ si nepotřebuji zasloužit. Beru život jednoduše takový, jaký je. Jako jedno velké učení! Umím ho žít naplno – s lehkostí a humorem. To neznamená být pořád jen „high“ – to znamená užívat si své „nahoře“ a užívat si i své „dole“. Uvědomuji si propojenost všeho se vším, vnímám souvislosti a naslouchám svému vedení. „Já“ jsem svou vlastní prioritou a mé tělo a ego jsou mí nejlepší přátelé. Nebojuji. Miluji! Podařilo se mi dostat do stavu, který bych nazvala „snesitelnou lehkostí bytí“! 🙂

Při práci s lidmi nikoho nelituji, neradím, nenutím a nedělám nic za ně, protože tím bych nikomu z nás neprospěla. Soucítím, sdílím, provázím, naslouchám a ptám se… Nejvíce používám tyto techniky:

  • Šamanismus jako cesta srdce, pokory a jednoty
  • Restart vnitřního nastavení a podvědomých vzorců
  • Zrcadlení a cyklení (přijetí, pochopení, poděkování, propuštění)
  • Komunikace s Přírodou a Všesmírem (záměr, znamení, vděčnost)
  • Práce s vyšším vedením, intuicí, energií, vnitřními archetypy
  • Skupinové semináře, sdílení, meditace, ženské kruhy
  • Přírodní a přechodové rituály
  • Změněné stavy vědomí jako nástroj sebepoznání

A tohle všechno s Tebou mohu sdílet! Nepředám Ti nic „nového“, všechny odpovědi už dávno existují a i Ty si je neseš v sobě, jen se k nim zatím neumíš dostat. Třeba Ti posvítím na to správné místo. 😉 Co si z toho pak pro sebe odneseš, to už je jen na Tobě… Cesta každého z nás je jedinečná a vykročit musí nakonec přeci jen každý sám.